KANDIDUJI DO SENÁTU ČR
za volební obvod č. 44
Chrudimsko a Havlíčkobrodsko
jako nezávislý kandidát, bez podpory politických stran


Registrace

V úterý 24.7. jsem na Městský úřad v Chrudimi podal přihlášku k registraci pro volby do Senátu Parlamentu ČR konané ve dnech 5. a 6. října 2018. Přílohou přihlášky byla Petice na podporu kandidatury. Děkuji všem za vyjádření podpory a za pomoc při sběru podpisů.


Zemědělské podniky regionu

V minulých dnech jsem společně s ředitelem Zemědělské a.s. Vysočina, panem Antonínem Daleckým, navštívil řadu zemědělských podniků v našem regionu. Probírali jsme problematiku tohoto oboru a zajímal jsem se o názory na současnou dotační politiku. Je v zájmu nás všech, aby se kvalitní suroviny a potraviny pěstovaly a vyráběly přímo u nás a ne se k nám složitě dovážely. Dnes odpoledne jsem navštívil Zemědělskou a.s. Horní Bradlo.


Veselý Kopec

Sobotu 21.7. a neděli 22.7. jsem strávil na Veselém Kopci. Zde jsme společně s kamarády a podporovateli rozdávali volební materiály a vysvětlovali moje priority. Přidávali jsme i chutný bramborák (více jak 1600 kusů 😊) z místních brambor. Nejdůležitější ale byla diskuze s občany a jejich názory na současné dění v naší politice. Děkuji všem za velikou pomoc a podporu.


Poříčí u Litomyšle

V úterý 17.7. jsem se v Poříčí u Litomyšle zúčastnil neformálního společenského večera pořádaného u příležitosti návštěvy hodnotící komise v rámci evropské soutěže Entente Florale Europe 2018. Obec do této soutěže postoupila díky získání Zelené stuhy České republiky v roce 2017. Zelená stuha se uděluje za příkladnou péči o zeleň a životní prostředí. Poříčí u Litomyšle si toto ocenění právem zaslouží a věřím, že ke stejnému rozhodnutí dospěje i evropská komise 😊👍.


Poddoubravsko

V pátek 13. července dopoledne jsem se sešel s předsedou COOP družstva HB panem Vladimírem Stehnem. Od problematiky obslužnosti venkova jsme se dostali až k otázce českého obchodu. Toto setkání bylo velice zajímavé a otevřelo řadu otázek, které jsou určitě k řešení. Poté jsem navštívil městys Štoky a s panem starostou Pavlem Královcem prodiskutoval aktuální dění na obcích. Dále jsem se setkal s panem Václavem Venhaurem starostou městyse Libice n.D. Po cestě domů jsem se zastavil na Vestci. Je to krásné místo a nabíjí energií. A protože byl dnes hezký podvečer tak jsem na kole navštívil Kladruby a Lhůtu. Stojí za prohlídku.


Vesnice roku 2018

V týdnu od 18. - 22. června jsem jako člen hodnotitelské komise krajského kola soutěže Vesnice roku, navštívil 15 obcí. Všechny přihlášené obce se měly čím pochlubit, ale vyhrát může jenom jedna. Titul Vesnice Pardubického kraje roku 2018 získala Pustá Kamenice. Gratuluji a přeji hodně úspěchů v celostátním kole :). Pro mě to byl týden plný inspirací a nových nápadů.


Nasavrky

Dne 14. června odpoledne jsem se sešel s panem Vlastimilem Peřinou, vedoucím oddělení Správy CHKO Železné hory. Probírali jsme spolu aktuální témata spojená se stavem naší přírody. Na závěr jsem pořídil několik fotografií z krásného náměstí v Nasavrkách.


Slavnosti republiky

V sobotu 9. 6. se ve Vojtěchově konaly SLAVNOSTI REPUBLIKY. 0bce Vojtěchov, Raná, Mrákotín a Prosetín si společně připomněly vznik samostatného Československa. Krásné kulturní odpoledne vyvrcholilo představením zpěvníku K Vojtěchovu je stezička.... Ve Vojtěchově to včera žilo, díky za pozvání.


Běstvina a Jeřišno

V pátek 8. června jsem měl možnost navštívit dvě obce na hranicích našich krajů. Nejprve jsem se setkal s kamarádkou Marií Brožkovou, starostkou obce Běstvina. Bavili jsme se o problémech současného venkova. Poté jsem pokračoval na Vysočinu do nedalekého Jeříšna. Zde mě čekala druhá kamarádka paní starostka Dagmar Vaňková. Představila mi obec, navštívili jsme firmu Strojtep, prohlédli si nově postavenou hasičskou zbrojnici a na závěr navštívili kulturní dům a hostinec. Celé dopoledne bylo moc příjemné a je vidět, že obě paní starostky jsou ženy na správném místě. Děkuji.


Jednota Hlinsko

Prodejna na venkově nemůže být považována za LUXUS, ale za základní službu, která musí být běžně dostupná všem občanům. Tak na tomto jsme se dnes shodli s předsedkyní Spotřebního družstva Jednota Hlinsko paní Miladou Oboleckou.

Zadavatel: Tomáš Dubský, Zpracovatel: ENTERA CZ, s.r.o.